RNDr. ThMgr. Petr Soudek, Ph.D.

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu a Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2004 obdržel doktorský titul v oblasti anatomie a fyziologie rostlin. V letech 2010-2014 působil jako kladenský zastupitel. Jako zastupiteli se mu podařilo zabránit spornému prodeji pozemku v centru Kladna. Do začátku roku 2018 byl členem komise pro životní prostředí RM a zároveň zastával pozici místopředsedy správní rady NCEV Kladno-Čabárna o.p.s. Na protest proti změnám územního plánu na Růžovém poli na tyto funkce rezignoval. V minulosti byl členem TOP09. V současnosti je předsedou zapsaného spolku Kladeňáci.cz, se kterým se intenzivně se zasazuje o výstavbu nového hospice a vystupuje proti provozování hazardních her na území města Kladna.

Rád bych se zaměřil na zlepšení životního prostředí a řešení starých ekologických zátěží,“ říká o své kandidatuře do zastupitelstva.

V minulosti pracoval jako učitel chemie na základní škole a gymnáziu. V současnosti působí jako externí vyučující v oboru chemie životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a také jako zástupce vedoucího v Laboratoři rostlinných biotechnologií Akademie věd ČR. Je autorem více než 50 odborných publikací a několika patentů, užitných vzorů a certifikovaných metodik.

Je bezdětný a žije v registrovaném partnerství. Ve volném čase se věnuje četbě, cestování, fotografování a genealogii.